Ja sa duhet të paguani në muaj nëse doni Facebook dhe Instagram pa reklama

Ja sa duhet të paguani në muaj nëse doni Facebook dhe Instagram pa reklama

Përdoruesit e Facebook dhe Instagram në Evropë po marrin opsionin për të paguar për versionet pa reklama të platformave të Read More
Nissan largohet nga Rusia

Nissan largohet nga Rusia

Prodhuesi japonez i makinave, Nissan, është kthyer në kompaninë e fundit që do të largohet nga tregu i Rusisë. Kështu, Read More
Komisioni i BE-së ndalon TikTok-un në telefonat celularë të punonjësve

Komisioni i BE-së ndalon TikTok-un në telefonat celularë të punonjësve

Komisioni i BE-së u ka kërkuar punonjësve të tij që ta fshijnë aplikacionin kinez TikTok sa më shpejt të jetë Read More
Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, po ofron që ta blejë Twitter-in, duke thënë se kjo platformë e mediave Read More
Rrjetet sociale që po e sfidojnë ‘Facebook’-un, po përdoren me të madhe nga të rinjtë

Rrjetet sociale që po e sfidojnë ‘Facebook’-un, po përdoren me të madhe nga të rinjtë

Rrjeti social ‘facebok’ ka qenë në vazhdimësi platforma kryesore sociale në mes të audiencave më të reja, megjithatë këtyre viteve Read More
Këto janë të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

Këto janë të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet Read More
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë

Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë

Boeing realizoi me sukses fluturimin e provës të avionit më të madh në botë me dy motorë, 777X. Ky zhvillim Read More
Shërbimet e fshehta amerikane zbulojnë sekretet prapa sistemeve 5G të Pekinit

Shërbimet e fshehta amerikane zbulojnë sekretet prapa sistemeve 5G të Pekinit

Një raport i ri investigues, i Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan ka nxjerrë të dhëna shqetësuese në lidhje me Read More
Lëshohet iOS 12.1 për iPhone e iPad - sjell përmirësime, funksione të reja dhe 'emoji' të rinj

Lëshohet iOS 12.1 për iPhone e iPad - sjell përmirësime, funksione të reja dhe 'emoji' të rinj

Përditësimi i parë madhor i iOS 12 është lëshuar sot nga Apple - dhe ai është i gatshëm për t'u shkarkuar Read More
iOS 12 do të lëshohet të hënën, më 17 shtator

iOS 12 do të lëshohet të hënën, më 17 shtator

Versioni zyrtar i iOS 12 do të lëshohet më 17 Shtator për të gjithë dhe do të jetë i disponueshëm Read More
Mercedes Brabus-AMG S63 Coupe

Mercedes Brabus-AMG S63 Coupe

Mercedes-AMG S63 Coupe është edhe një model tjetër i cili ka kaluar nëpër duart e kompanisë së njohur gjermane Brabus Read More
iPhone, me katër modele të reja

iPhone, me katër modele të reja

iPhone pritet të prezantojë edhe katër modele të reja, duke u zgjeruar në treg dhe me çmime mjaft të larta. Read More
  • 1
  • 2