Talentet më të ndritshme të Evropës shtrihen shumë përtej kufijve të kontinentit. Lista vjetore e revistës “Forbes”, “30 Under 30” përfshin yllin e popit Dua Lipa, aktorin e famshëm të Hollywoodit,

Daniel Kaluuya dhe boksierin britanik Anthony Joshua, i cili është një nga sportistët më të paguar në botë.

Këngëtarja Rita Ora, e cila drejtoi një sezon në “America’s Next Top Model”, ka dizajnuar koleksione të shumta veshjesh dhe një buzëkuq Rimmel, ndërsa ka punuar për këngën e saj rekord, që ishin dy për këtë vit, ka shkruar “Forbes”.

Shpërndaje artikullin në: