Hiti më i madh në zhanrin “Country” në Amerikë, llogaritet të jetë kënga “Meant to be” nga grupi Florida Georgia Line dhe Bebe Rexha.

Artistët u renditën në vendin e parë me këtë projekt muzikor si kënga më e mirë e dekadës në këtë zhanër por jo vetëm.

Bashkëpunimi mes tyre ka kaluar një rekord duke qëndruar më shumë se 50 javë në krye të Top Listave të Billboard.

“Unë jam mirënjohëse që jam në gjendje të krijoj muzikë që më lejon të shtoj kufij dhe të shtyjë veten”, i tha Bebe Rexha Billboard kur kënga e tejkaloi suksesin e pritshëm. Unë jam mirënjohëse për gjithë dashurinë dhe ngrohtësinë nga komuniteti i vendit”, ka thënë këngëtarja me prejardhje shqiptare.

Shpërndaje në