-Kur njeriu dashuron nuk ka frike… -Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
-Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj… -Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….
-Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
-Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…
-Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
-Love makes the world go around
-Gold makes the world go around too
-Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
-dashuria s’eshte egoiste
-menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s’ke qene lenduar asnjehere
-Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
-Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre
-Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
-Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
-Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Shpërndaje artikullin në: