*Jetoi me zerin tend qe smundem ta harroi
Jetoi me puthjen tende
qe me endje e kerkoi
Jetoi se kaq shum me pelqen ky njeri
Ndaj I vendosa dhe emrin DASHURI…! 

*Dashuro si te duash, dashuro ke te
duash, dashuro cfare te duash, por
ate qe dashuron… dashuroje
pergjithmone!

*Dashurin e vjeter sot prap e pash

e shikova dhe asgje si thash

e uli koken sikur nuk shikonte

e pash se ne faqe loti i pikonte

e di se me do ende si me par

por familja e tij prej meje e kan nda

mi tha disa fjal gabimin e kam ber

te gjith ti kam fal

te uroj sukses me dashurin tjeter

le te haroj dashurin e vjeter…

*Mos e mer cdo lule
qe ti falin brigjet
kujtoje Nje Zemer
Qe per Ty po digjet
kujtoje Nje Zemer
qe per Ty po Vuan
Askush ne kete bot
Mallin Tend Sma Shuan.

*E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

*Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta jetoj pak se jeta rrjedh si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s’jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s’do dashuroj

*Ajo e donte, Ai atë joo
Ajo e pelqeu, Ai atë joo
Ajo e lute, Ai atë joo
Ajo e HARROJ, Ai atë JOO

*55% mè pèlqen
66% kisha dal me ty
77% isha bashk me ty
88% isha feju me ty
99% isha martu me ty
100% ec kush ta rasen ty

*Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!

*Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

*Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

*Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

*Shoqeria kujtohet
Tradhetia sharohet
Fjala e keqe në zemer
shënohet
Vajzat janë katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janë te but
dashurin e kan të shkurt

*Mos mendo se të kam haru..
Me gjith Zemër të kam dashur..
S’të haroj jo kur, në jet..
Pasi të dua me gjth vullnet..

*Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te

*Në këtë natë të qet
hëna po rrezon
pyet zemrën time
për kë po loton
zemra i pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrën tjetër
ajo mund ta di ?!

*Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri

Shpërndaje artikullin në: