Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses tjetër duke shkruar kështu historinë. Këngëtarja shqiptare me albumin e saj ‘Dua Lipa’ ka thyer rekordin si albumi më i dëgjuar nga një artiste.

Me këtë rast, Dua ka lënë prapa këngëtaren më të dëgjuar në botë, Taylor Swift.

Albumi ‘Dua Lipa’ ka mbi 9.5 miliardë dëgjime në platformat si Spaotify dhe Youtube.

Dua më 24 janar publikoi këngën ‘Swan Song’ të shoqëruar edhe me videoklip. Kjo këngë do të jetë edhe kolonë zanore e filmit “Alita: Battle Angel”, i cili do ta ketë premierën më 14 shkurt të këtij viti.

Përveç kësaj kënge, këngëtarja nga Kosova është duke punuar intensivisht për albumin e saj të dytë që dëshiron ta publikojë për fansat sa më parë që është e mundur.

Shpërndaje në