Në Brazil ka nisur proçesi gjyqsor ndaj Robinho-s, ish-futbollistit i cili është dënuar për përdhunim në grup ndaj një shqiptareje.

Ngjarja ka ndodhur në 2013 në Milano teksa Robinho, në atë kohë pjesë e Milanit, përdhunoi së bashku me shokët një vajzë e cila ishte nga Shqipëria. Për rrjedhojë gjykata e Milanos e dënoi me 9 vite burg, por Robinho nuk e kreu pasi ndodhej në Brazil dhe nuk është në funksion ligji i ekstradimit.

Mirëpo tani ish-ylli i futbollit, pjesë edhe e Real Madrid e kombëtares braziliane, pritet të përfundojë pas hekurave. Robinho ndodhet në Santos, vendin e lindjes së tij.

Shpërndaje artikullin në: