Atleti shqiptar i kërcimit së gjati, Izmir Smajlaj shpallet kampion i “Kampionatit të Shteteve të Vogla Europiane”.

Pasi ka mposhtur me diferencë të madhe kundërshtarët në Azerbajxhan dhe ka marrë medaljen e artë, Smalaj ka falenderuar përmes rrjetit social “Facebook” familjen, trajnerin dhe sponsorin e tij.

Ky është një tjetër triumf për sportistin shkodran, pasi vitin e kaluar ai u shpall kampion Europe në Serbi.

Statusi i Smajlajt në Facebook

“Gold medal in the “Championships of Small States of Europe”! Kampion i “ Kampionatit të Shteteve të Vogla Europiane” ! Një falenderim i veçantë për familjen time, trajnerin tim z. Gjergj Ruli dhe sponsorin tim gjeneral “Ama Caffe” për gjithçka kam arrirë e do arrij në vazhdimësi! ???

Shpërndaje artikullin në: