Mbretëresha e muzikës kthehet me këngën “Mbushni gotat” në bashkëpunim me Violetë Kukaj.

Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si, Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullorë, e të tjera.

Bëhet fjalë për ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, e cila është rikthyer me një projekt të ri muzikor, në bashkëpunim me Violetë Kukaj- Retkoceri.

Projekti titullohet “Mbushni gotat” dhe e sjell Nexhmije Pagarushën pas një kohe të gjatë në skenën muzikore. Muzika dhe teksti i këngës “Mbushni gotat” është punuar nga Fahri Beqiri , ndërsa videoklipi nga produksioni XL Films./ KultPlus.com

Shpërndaje në