Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time..

************************************************

E lendove 1 zemer qe te deshi shume tani shkove te tjetra dhe s’me njeh me mua…por mos harro se dikush do te lendoje edhe ty ashtu sic me lendove muaa… 

**********************************************************

shkoo…
shko.. se dikush tjeter po te pret
shko.. se nje zemer tjeter te therret’
shko..e buzeqeshi dikujt tjeter un do rrii te digjem e te tretem
shko.. e me le vetem te vuaj shko.. se zoti keshtu e paska shkuar
shko.. e prap me duaj
shko..por lamtumir mos me thuajj…

************************************************************

Ulur jam ne dhome
Ndalem dhe mendoj…
Pse i gjith ky ftoht?
Kur jasht nuk ka boree??…
Zemren e kam akull
dhe trupi me ngrin…
se e kam nje plag..
thell ne shpirtin tim…..
A thua O ZOT
ka njeri ne bot
qe mund te me kuptoj se per ke lotoj…??!!! (

**********************************************************
nese ti nuk me beson mua
dije qe shum e ke te gabuar
sa her te kam than se ty te dua

dhe sa her do te them qe nuk muj met haruar
dije shpirti jem
se deri ne fund
te jetes tem
e jotja do te je <3<3<3te duaa vetem per tyy (>

***********************************************************

Ne ecnim mbi reren e lagur…
shikimi tek ty me mbetii..
Te pyeta se sa me doje…
Ti ktheve syte nga deti…
Prap mbi rere kalonim…
dhe syte e tu veshtrojaa..
Tu afrova dhe e ndieja…
Edhe une sa deti te dojaaa… ))

****************************************************************

TI PO SHKON
Ti po shkon, mua po me len n’vetmi,
Por ti nuk e di se une nuk mund t’jetoj pa ty
Ti po shkon e po len mbas shum kujtime,
Edhe pse ti i ke harruar
Qe te gjitha jan ne mendjen time.
Gjithmon te kam dasht por ti ket se kupton..
E mua shpresa do me mbaj edhe pse ti larg po shkon
Me syt e tu te bukur gjithnje shikjoa rrugen time
Me Buzet e tua te embla emelzove jeten time
Tani me thuaj qfar do te bej pa ata sy
S’do ta shoh as rrugen eee as ty…
Si nje e verber do te shtegtoj rrugeve te jetes
Si nje ee humbur kujtimet do t’ja perseris vetvetes
Do te qmendem pa pershperitjen tende TE DUA
Deri sa vdekja te me vjen ti ne zemer time do te jetosh me mua.

Shpërndaje në