I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!
I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur, me tha me gjysem buzeqeshje.
E pyeta c’kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia, te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.
Pastaj ne vetmi ngela ne dhome me shoqerin e loteve ne sy dhe me zemren e lenduar per nje vajze, se nuk mund te jetoj dot une pa ty !!

S’kam besuar se me ik si era, s’kam menduar te jetoj pa ty,
s’besoj se erdhi pranvera derisa s’pushojne te lotojne keta sy !

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane, kur qesh me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si dhe lotet qe te rrodhen ty!

Ti me fajeson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c’po ben, dashurine tone ku po e lene!

Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertete, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri dot e qete!
Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume dashuri ka!!
Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje qe andej.
Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer, sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!

A t’kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!
Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por, prej dites qe s’te pashe,
prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !

Shpërndaje në