Dy gjahtaret
Shkojne njehere dy shoke, dy gjahtare, per gjah ne nje pyll. Papritur njeri prej tyre bie ne toke dhe rrin pa levizur.
Nuk dukej se merrte fryme dhe bebet e syve i ishin venitur.
Shoku tjeter rremben celularin, qe kishte me vete dhe me nje ze qe i dridhej njofton urgjencen:
– Alo, me duket se shoku im ka vdekur. Me thoni cfare duhej te bej tani?
Personi qe i doli ne telefon me nje ze te qete i thote:
– Qetesohuni, mblidheni veten. Une mund t’ju ndihmoj. Fillimisht sigurohuni qe ka vdekur, se mund te jete akoma gjalle…
Gjuetari e le telefonin pertoke, largohet dhe pas pak degjohet nje krisme arme. Pas pak degjohet zeri dridhur i gjahtarit:
-OK, po me pas c’te bej??

Plaka!..
U bo nji rapine banke dhe hajdutat i detyruan njerzit qe sa leke kishin ti dorzonin.
Nje goce i erdhi keq per nje plake aty afer dhe i tha njonit prej tyre ta linte ate plaken.
Jo te gjithe pa perjashtim ia ktheu ai
E mir mo, prap i than njerzve qe te gjitha bizhuterit ti dorzonin gjithashtu,
Prap kjo goca i tha per plaken , jo jo i tha prap ai te gjithe.
Me ne fund do ti ndanin burrat me nje ane, dhe grat vec se tani do ti perdhunonin.
Ksaj goces i vinte shume gjynah per plaken dhe i thot:
Lejeni kte nonen rehat se o e vjeter!
Plakes sju durua mo dhe i pergjigjet:
Moj goce qeke llafazane e madhe ti!!!!
Italiani,Irlandezi dhe Shqiptari

Ishin ne ushtri dhe komandanti zgjodhi vec 1 irlandez, 1 italian dhe 1 shqiptar dhe i boni 1 pyetje:
Si e pershkruani femren tuaj ideale.
– Irlandezi , 1.80, dhe me gjoks shum te madh, sepse ne irlandezet jemi shum te fort ne seks.
– Italiani 1.70 elegante dhe me gjoks mesatar, sepse ne italianet jemi shume romantike.
Po ti o shqiptar i thot komandanti?
– Shqiptari, 1.50 me koke te madhe e sidomos te sheshte, e me vesh te medhenj.
Uaaa, u cuditen te gjith ushtaret
Po ja u pergjigj shqiptari , 1.50 sepse eshte ne mase e kap nga veshet e kshu para e mrapa
Po mir i thot komandanti po pse koka e sheshte?
– Pse o lale teken e rakise ku ta ve une!!!!!!!!!

Ne kryeministri

Ishte prishur rubineti i cesmes ne ministri..Therrasin nje idraulik per ta rregulluar dhe 1 tjeter per me e ndihmuar.Perpiqet me celes te zakondshem se hap dot dhe i thot ktij tjetrit
-Me gjej nje anglez( celes)
-Ku ta gjej thot ky, ketu ka vetem skrapallinj!!
Gjermani ,Kinezi dhe Shqiptari

Ishin gjermani, kinezi dhe shqiptari dhe po tregonin shpikjet e tyre
– Gjermani ne kemi shpikur qe makina nga shpejtesia e madhe gati te ngrihet pak nga siperfaqja e rruges,
-kinezi, ndersa ne kemi bere te mundur qe s’eshte nevoja ta mbajme ne dore celular se shtypim nje buton dhe flasim rehat,
-shqiptari s’kishte ç’te thoshte, dhe ja fut nje pordhe
-Uaa ç’ishte kjo ia kthejn ata?
-Shqiptari: I nisa nje faks gruas!!!

Telefoni
Si gjithmon, nje gjerman, nje italian dhe nje shqiptar
– Gjermani , ne kemi hapur nje grope te thelle 200 m, dhe kemi gjetur tel, kjo do te thote se ne qe para 200 vjetesh kemi patur telefon.
– Italiani , por ne e kemi hapur 300m dhe kemi gjetur tel, këshu qe e kemi patur telefonin para jush.
– Shqiptari, ne kemi hapur nje grope 400m, dhe skemi gjetur asgje, kjo do te thote se ne qe atehere kena pas celular.!!!

Shpërndaje artikullin në: