• Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
 • Dashuria eshte poezia e ndjenjave
 • Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.
 • Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre,dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
 • Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
 • Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
 • Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
 • Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
 • Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
 • Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
 • Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.”
 • Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
 • Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.”
 • Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
 • Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.”
 • Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
 • Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
 • Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
 • Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
 • Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ….. jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
 • Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
 • Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
 • Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
 • Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
 • DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
 • DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
 • DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
 • PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Shpërndaje në