Kylian Mbappé tani konfirmon se do të largohet nga PSG këtë verë. Kjo i hap rrugën një transferimi veror te Real Madrid

Kylian Mbappé tani konfirmon se do të largohet nga PSG këtë verë. Kjo i hap rrugën një transferimi veror te Real Madrid.

Prej kohësh ka qenë një sekret i hapur, por tani personazhi kryesor e konfirmon vetë. 

Këtë e bën në një video më të gjatë në rrjetin social X, ku shpjegon vendimin e tij dhe thekson se do të jetë gjithmonë tifoz i PSG-së. 

Ai gjithashtu dërgon një falënderim të madh për të gjithë trajnerët, lojtarët dhe njerëzit me të cilët ka punuar në kryeqytetin francez. Ai shprehet gjithashtu se ka nevojë për ndryshim ajri.

– Është e vështirë dhe nuk e mendoja se do të ishte kaq e vështirë ta bëja publike. Të largohem nga vendi im dhe Ligue 1 që kam njohur gjithmonë.

– Por mendoj se më duhet një sfidë e re pas shtatë vitesh, thotë ndër të tjera.

Mbappé iu bashkua PSG-së në vitin 2017 dhe ka luajtur 306 ndeshje për klubin francez. 

Në ato ndeshje ai ka shënuar 255 gola dhe ka bërë 108 asistime. Në të njëjtën kohë, ai është i listuar për gjashtë kampionate franceze dhe tre tituj kupë. Ai ende mund ta zhvillojë këtë të fundit. 

Mbappe nuk përmend asgjë për të ardhmen, por gjithçka tregon se ai do të luajë në Real Madrid pas pushimeve verore. 

Shikoni videon e lamtumirës më poshtë. 

Shpërndaje artikullin në: