Christian Panucci ka grumbulluar për herë të parë me kombëtaren shqiptare, sulmuesin e talentuar, Xhakomo Vrioni.

Djaloshi 20-vjeçar ka dalë sot në konferencën për shtyp para ndeshjes me Joordaninë para gazetarëve duke shpjeguar pse pranoi ftesën kuqezi.

Ai ka pranuar me gojën e tij se ka pranuar ftesën e Shqipërisë, pikërisht se nuk e grumbullonte më Italia, raportojnë mediet shqiptare.

Ftoheni për herë të parë në kombëtaren shqiptare, si ndjeheni?

“Jam shumë i lumtur pasi nuk e prisja, ndërsa tani do të jap maksimumin”.

Largimi nga Italia për të luajtur me Shqipërinë?

“Erdha te Shqipëria vitin e kaluar pasi Italia nuk po më grumbullonte më. Bëra një rivlerësim me familjen dhe vendosa të vij këtu”.

Shpërndaje artikullin në: