Të paktën tre persona janë raportuar të vdekur dhe katër të plagosur, pas një shpërthimi me gaz natën e kaluar, pasi që një bllok dhjetë katësh banesash u shembë në qytetin rus të Magnitogorsk. 79 njerëz janë raportuar të humbur, shkruan Rusia Sot.

rtvzeri.com

Shpërndaje artikullin në: