Me rastin e shënimit të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë homazhe tek varri i Adem Demaçit, raporton Gazeta Blic.

Thaçi në një prononcim për medie, Demaçin e quajti baba të pavarësisë së Kosovës i cili, siç u shpreh ai, gjithë jetën e tij e investoi për të ardhmen e vendit.

“Njeriu i cili i dha kuptim përpjekjeve tona për liri, simbolit të rezistencën kombëtare, babit të pavarësisë së Kosovës, njeriut që gjithë jetën investoi dhe sakrifikoi për të ardhmen euro atlantike për të ardhmen tonë.Prandaj nderime dhe respekt i përjetshëm simbolit dhe babait të pavarësisë së Kosovës, Adem Demaçit”, tha ai.

Shpërndaje artikullin në: