FATI I MIRE ESHTE I VERBER, POR FATI I KEQ SHEH SHUME MIRE, MADJE QELLON NE SHENJE EDHE NE MES TE ERRESIRES.

SHUME GRA I PERKUSHTOHEN ZOTIT KUR NUK I DUHEN ME DJALLIT.

KUR E VRET MUSHKONJEN QE TE KA PICKUARE,DHIMBJEN E PICKIMIT E NDJEN ME PAK.

USHTRIA ESHTE SI NJE FUSHE KU KULTIVOHET NJE LLOJ PEME QE AJO TE MOS JAPE KURRE FRUTA.

JU MUND TE JEPNI PA DASHURI POR JU NUK MUND TE DASHURONI PA DHENE.

VDEKJA ESHTE KAPITULLI I FUNDIT I JETES POR ESHTE EDHE KAPITULLI I PARE I PERJETESISE.

PO TE QE GRUAJA E MIRE DO TA KISHTE EDHE ZOTI NJE.

NUK ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH BABA,
ME QENE BABA,KJO ESHTE E VESHTIRE.

KUR E VRET MUSHKONJEN QE TE KA PICKUARE,DHIMBJEN E PICKIMIT E NDJEN ME PAK.

PARAJA TE JEP USHQIMIN POR JO OREKSIN

JU MUND TE JEPNI PA DASHURI POR JU NUK MUND TE DASHURONI PA DHENE.

VDEKJA ESHTE KAPITULLI I FUNDIT I JETES POR ESHTE EDHE KAPITULLI I PARE I PERJETESISE.

NDERSA MENDOHEMI,SHPESH HUMBASIN RASTIN

PER TE KUPTUARE SE QIELLI ESHTE GJITHKUND BLU NK ESHTE NEVOJA TE VERTITEMI RRETH BOTES

NESE JE I DITUR KE ME SHUME PER TE MESUARE

LUMI QE ESHTE I THELLE NUK BEN SHUME ZHURME

PER NJE PERSON MEDIOKER VETEMIA ESHTE BURG DHE PER NJE TE DITUR AJO ESHTE MBRETERI

PER TE GENJYERE ME MIRE GRUAJA SHPESH QAN DHE BURRI QESH KUR GENJEN BUKUR
KUR NJE I ZGJUARE TREGON ME GISHT HENEN BUDALLAI SHIKON GISHTIN E JO HENEN

SDISTET,TE PAKTEN,NUK JANE ASPK INDIFERENTE NE TE KEQEN QE PROVOKOJNE.

PARAJA ESHTE SI PLEHU:NUK SHERBEN PO QE SE NUK HIDHET…

PARAJSEN E PREFEROJ PER KLIMEN, DHE FERRIN PER SHOQERINE.

MARTESA ESHTE SI NJE EKSPERIMET KIMIK NE TE CILEN DY SUBSTANCA TE NDRYSHME NE BASHKEVEPRIM ME NJERA TJETREN JAPIN NJE LLOJ HELMI TE DOMOSDOSHEM PER JETEN.

DASHURIA QE USHQEHET NGA DHURATAT KA GJITHMONE URI.

DASHURIA ESHTE NXITJE SEKSUALE PER TE RINJTE, SHPREHI PER TE RRITURIT DHE NGUSHLLIM PER PLEQTE.-DASHURIA ESHTE TRIUMFI I IMAGJINATES MBI INTELIGJENCEN.

-PER ME QENE VEHTVEHTJA ,NEVOITET ME QENE DIKUSHI.

-E VETEMJA GJE QE HISTORIA MESON ESHTE QE NUK MESON ASGJE.

-ATE QE VJEN PREJ PERENDIE,LERJA PERENDISE TA GJYKOJE

-MARTESA ESHTE GJEJA ME E BUKUR NE BOTE,SIGURISHT PAS DIVORCIT!

-PO TE SHTRYDHESH RRUSH NXJERR LENG DHE PO TE “SHTRYDHESH” KETE LENG NXJERR SEKRETE……DHE MUND TE BESH NJE FLIRT…

-NJE GRAM I IMAGJINATES VLEN ME SHUME SE NJE KILOGRAM RENDIMENT.

Shpërndaje artikullin në: