Ka ndërruar jetë luftëtari i UÇK-së, Agron Haradinaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale e ka shprehur pikëllimin e tij të thellë për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij, teksa ka thënë se Agroni ka shërbyer gjithë jetën për atdheun; para lufte, gjatë luftës dhe në kohën e paqes.

“Bashkë më të vëllain Nasimin, angazhimin për vendin e kishte trashëguar nga i ati Smajl Haradinaj.

Ai ishte i burgosuri politik më i ri në moshë në Jugosllavinë e atëhershme ndërsa u shqua si njëri ndër luftëtarët më të zotë të Ushtrisë Çlirimtare. Ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë e shkaktuar nga presioni i eksplodimit të një rakete të hedhur nga aeroplanët e ushtrisë serbe në bombardimet në fshatin Prilep të Deçanit”, ka shkruar Ramush Haradinaj, duke

u shprehur ngushëllime për humbjen e tij familjes Haradinaj, bashkëluftëtarëve, shokëve dhe gjithë atyre që e njohën.

Shpërndaje artikullin në: