Ka ndërruar jetë aktori Bernard Hill, i cili njihet nga “Titanic” dhe “The Lord of the Rings”.

Ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare aktori britanik Bernard Hill.

BBC shkruan se .

Britaniku njihet më së shumti për rolet e tij si kapiteni Eduard Smith në filmin “Titanic” të vitit 1997 dhe për rolin e mbretit Theodore në trilogjinë “Lord of the Rings”.

Agjenti i Bernard Hill, Lou Coulson, ka konfirmuar për BBC se aktori ka ndërruar jetë mëngjesin e së dielës.

Roli në serialet televizive ishte zbulimi i tij

Aktori 79-vjeçar ka luajtur në dy filma, ku të dy kanë fituar 11 statuja Oscar.

Hill nuk ka pasur vetëm role në ekranin e madh. Në vitin 1982 ai luajti Yosser Hughes në serialin televiziv britanik “Boys from the Blackstuff”. Roli në serialin televiziv ishte zbulimi i tij.

Bernard Hill ishte i martuar me aktoren amerikane Marianna Hill. Çifti kanë një fëmijë së bashku.

Shpërndaje artikullin në: