Sipas programit “La Portería” në BTV, Hari Kejn dhe Maurisio Poketinjo janë zgjedhur nga Florentino Pérez për të zëvendësuar Zidanin dhe Benzemën për sezonin e ardhshëm. Presidenti i Realit kërkon një sulmues për të siguruar golat që BBC nuk po i shënon këtë sezon. Perez ka kthyer shikimin nga sulmuesi anglez, i cili do të nënshkruante sezonin e ardhshëm një transferim milioner. 26 gola në 27 ndeshje të Heri Kejnit midis Premier Ligës dhe Ligës së Kampionëve nuk kanë shkuar pa u vënë re nga krerët e “Los Blancos”. Poketinjo ka treguar te Totenhami se është i gatshëm të udhëheqë një nga më të mëdhenjtë e Europës dhe Real Madridi do të jetë njëri prej tyre. Poketinjo ka mbetur i befasuar me rastin dhe duket se sezoni i ardhshëm mund të bëhet realitet nënshkrimi i tij për klubin e bardhë.

Shpërndaje në