Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të jetë pjesë e jurisë në versionin australian të ‘The Voice’ në vitin 2021.

Ajo tashmë ka udhëtuar drejt Australisë, ndërsa është fotografuar duke qëndruar në vetizolim në Sydney.

30-vjeçarja duhet t’i kalojë 14 ditë në karantinë, si pjesë e masave mbrojtëse nga COVID-19, kështu që po qëndron në dhomën e saj të hotelit.

Ylli botëror i muzikës është parë duke marrë rreze në ballkon dhe duke tymosur cigare, ndërkohë që po e kalon periudhën e izolimit.

Rita do t’i bashkohet ish-fituesve të Australian Idol, Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian, si edhe këngëtarit të muzikës ‘country’, Keith Urban, në panelin e jurisë.

“E nderuar që jam ftuar të punoj në një vend me kaq talent të mrekullueshëm! Mezi pres të filloj me familjen time të ‘The Voice Australia’ dhe të zbulojmë superyllin e ardhshëm botëror”, ka shkruar Rita në Instagram. 

Shpërndaje në