Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, po ofron që ta blejë Twitter-in, duke thënë se kjo platformë e mediave Read More
Rrjetet sociale që po e sfidojnë ‘Facebook’-un, po përdoren me të madhe nga të rinjtë

Rrjetet sociale që po e sfidojnë ‘Facebook’-un, po përdoren me të madhe nga të rinjtë

Rrjeti social ‘facebok’ ka qenë në vazhdimësi platforma kryesore sociale në mes të audiencave më të reja, megjithatë këtyre viteve Read More
Këto janë të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

Këto janë të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet Read More
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë

Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë

Boeing realizoi me sukses fluturimin e provës të avionit më të madh në botë me dy motorë, 777X. Ky zhvillim Read More
Shërbimet e fshehta amerikane zbulojnë sekretet prapa sistemeve 5G të Pekinit

Shërbimet e fshehta amerikane zbulojnë sekretet prapa sistemeve 5G të Pekinit

Një raport i ri investigues, i Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan ka nxjerrë të dhëna shqetësuese në lidhje me Read More
Lëshohet iOS 12.1 për iPhone e iPad - sjell përmirësime, funksione të reja dhe 'emoji' të rinj

Lëshohet iOS 12.1 për iPhone e iPad - sjell përmirësime, funksione të reja dhe 'emoji' të rinj

Përditësimi i parë madhor i iOS 12 është lëshuar sot nga Apple - dhe ai është i gatshëm për t'u shkarkuar Read More
iOS 12 do të lëshohet të hënën, më 17 shtator

iOS 12 do të lëshohet të hënën, më 17 shtator

Versioni zyrtar i iOS 12 do të lëshohet më 17 Shtator për të gjithë dhe do të jetë i disponueshëm Read More
Mercedes Brabus-AMG S63 Coupe

Mercedes Brabus-AMG S63 Coupe

Mercedes-AMG S63 Coupe është edhe një model tjetër i cili ka kaluar nëpër duart e kompanisë së njohur gjermane Brabus Read More
iPhone, me katër modele të reja

iPhone, me katër modele të reja

iPhone pritet të prezantojë edhe katër modele të reja, duke u zgjeruar në treg dhe me çmime mjaft të larta. Read More
iOS 11.3: iPhone 7 dhe 7 Plus shfaqin probleme me mikrofonin

iOS 11.3: iPhone 7 dhe 7 Plus shfaqin probleme me mikrofonin

Me publikimin e iOS 11.3, Apple solli disa funksione të reja. Pas instalimit, shumë përdorues kanë rreklamuar probleme me mikrofonin Read More
Panairi i teknologjisë, mbizotërojnë pajisjet inteligjente

Panairi i teknologjisë, mbizotërojnë pajisjet inteligjente

Në panairin më të madh të pajisjeve elektronike për konsumatorët që po zhvillohet këtë javë në Las Vegas, kompanitë po Read More
Facebook-prioritet do jenë temat sociale, jo reklamat dhe bizneset

Facebook-prioritet do jenë temat sociale, jo reklamat dhe bizneset

Facebook ka njoftuar se do bëjë ndryshime, duke bërë që postimet nga bizneset, markat dhe mediat të bëhen më pak Read More
  • 1
  • 2