jam ne shpirtin tend e lumtur,e qeshur
jam ne trupin tend e humbur e zhveshur
jam zjarr i pa dukshem nen hirin e fshehur
ne aromen tende e pa pir e dehur
jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon
jam dora qe dridhet kur ty te ledhaton
jam nata pa gjume mbushur ledhatime
jam zemra qe digjet tek ti fryma ime
jam fjala e dhene besa amanetit
jam pa zemren time qe tek ti me mbeti

******************************************

thon se njerezit me engjujt nuk dashurohen dot,

se njeri eshte ne qiell e tjetri ne tok,po un nga ky ligj bera nje perjashtim,

se sot jam e dashuruar me engjullin tim

*********************************************

-gjdo nat mendoj dhe ne enderr te pres qe te kam ne shtrat deri en mengjes te zgjohem une e para kafen ta qes dhe me plot zemer te them loqk mirmengjes……tdu shum shum

*****************************************************************

zemra zemres
i ben lutje
dashuria e pare
fillon me Puthje
zemra e femres
eshte hotel
kush do hyn
e kush do del
po zemra e mashkullit
eshte si gur kush hyn
brenda nuk del kurr

**********************************************

Neqoftese ste kujtohem po te prezantohem “Te Dua” e kam emrin “Vetem Ty” mbiemrin e lindur nga nje femer me vendbanim vetem ne nje zemer..

***********************************************************

Kur ke dicka ne zemer thuaje mos ngurro thuaja ne sy atij qe veret e do,thuaji cka mendon se vertet do ta gezosh mos u frigo kurr sepse kurr nuk do fitosh.Por shprehe ate qe ndjen nese vertet deshiron ta kesh mos prit qe koha te kaloj sepse do ta humbesh dhe kurr me sdo ta shikosh.Do te te ik nga duart si zogu kur fluturon do e kerkosh pastaj por do te jete shume vone, do ta enderrosh cdo nate por sdo ta shohesh ne realitet zemra do te te digjet dhe sdo ta kesh te leht .Do vuash gjith jeten per nje gabim qe bere por koha nuk do te kthehet dhe smund ti kerkosh falje …!

*************************************************************

Kalon ne rruge duke qeshur sikur mes nesh asgje ska ngjar.. sikur ste desha sikur sme deshe ketu e nje vit me pare..
Ti pse genjen?
Dhe hap fjale se me urren?!
Une kam qene e dashura e pare…
Veten tende pse e genjen?
Kur mes shokesh ti qendron pse tregoesh i gezuar?!
Dhe kur mua me shikon qesh si lule e haruar..
Une e di kur ngelesh vetem, ti jastekun lag me lot..edhe thua te verteten…
SHPIRTI IM STE HARROJ DOT….

**********************************************************************

Te kam borxh 2 fjale,qe dot nuk ti thash.
Te kam borxh 1 puthje,qe dot nuk ta dhash.
Te kam borxh 1 leter,qe kurr s’ta dergova.
Te kam borxh 1,lule qe kurr s’ta dhurova.
Te kam borxh 1 jet,qe me ty se jetova

******************************************************

Shpërndaje në