ashmë edhe Pele e ka pranuar faktin se Cristiano Ronaldo e ka thyer rekordin e tij për më së shumti gola të shënuar në ndeshje zyrtare.

Ronaldo arriti sot në kuotën e 770 gola duke e kaluar të madhin Pele i cili ka 757, shkruan Gazeta Express.

Për këtë, më në fund ka reaguar edhe ish-futbollisti brazilian.

“Cristiano, çfarë udhëtimi të bukur po kalon! Ju admiroj shumë dhe kjo nuk është sekret për askënd. Urime për thyerjen e rekordit tim të golave në ndeshjet zyrtare. E lë këtë foto për nderin tuaj, me shumë dashuri, si një simbol i një miqësie që ekziston për shumë vite” – shkroi Pele në Facebook.

Shpërndaje në