-Shqipëria është në grupin 1, me Skocinë, Izraelin. Kosova është në grupin 3 të Ligës së Kombeve D, me Maltën, Ishujt Faroe dhe Azerjbaxhani.

Kombëtarja e Kosovës sot ka mësuar tre kundërshtarët e saj në Ligën e Kombeve, që do të jenë Malta, Azerbajxhani dhe Ishujt Faroe

Kosova ndeshjen e parë në Grupin 3 të Ligës D të Ligës së Kombeve do ta zhvillojë më 7 shtator nga ora 18:00 kundër Azerbajxhanit në udhëtim.

Më 10 shtator do ta zhvillojë ndeshjen e dytë, kësaj radhe kundër Ishujve Faro në shtëpi.

Një muaj më vonë do të luajë ndaj Maltës më 11 nëntor, ndërsa me 14 tetor do të udhëtojë të takohet me Ishujt Faroe.

Dy ndeshjet e fundit Kosova i zhvillon në muajin nëntor të këtij viti, fillimisht me Maltën më 17 nëntor, ndërsa pas tri ditëve e pret Axerbajxhanin.

Fituesi i këtij grupi siguron kualifikimin në Play-off dhe ngritjen në Ligën C të kualifikimeve të ardhshme

Liga A
Grupi 1
Gjermania
Franca
Holanda

Grupi 2
Belgjika
Zvicra
Islanda

Grupi 3
Portugalia
Italia
Polonia

Grupi 4
Spanja
Anglia
Kroacia

Liga B

Grupi 1

Sllovakia

Ukraina

Çekia

Grupi 2

Rusia

Suedia

Turqia

Grupi 3

Austria

Bosnja

Irlanda Veriore

Grupi 4

Uellsi

Republika e Irlandës

Danimarka

Liga C

Grupi 1

Shqipëria

Skocia

Shqipëria

Izraelin

Grupi 2

Hungaria

Greqia

Finlanda

Estonia

Grupi 3

Sllovenia

Norvegjia

Bullgaria

Qipro

Grupi 4

Rumania

Serbia

Mali i Zi

Lituania

Liga D

Grupi 1

Gjeorgjia

Letonia

Kazakistani

Andorra

Grupit 2

Bjellorusia

Luksemburgu

Moldavia

San Marino

Grupi 3

Kosova

Malta

Ishujt Faroe

Azerbajxhani

Grupi 4

Maqedonia

Armenia

Liehteshtejni

Gjibraltari

 

Shpërndaje në