Mediet në SHBA raportojnë se ish-ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka ndërruar jetë pas një aksident me helikopter në Kaliforni.

Bryant është njëri ndër basketbollstët më të mirë në histori në sportit.

Gjatë lojëve të mbrëmshme në NBA, LeBron James e kaloi atë në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të kësaj lige, transmeton Gazeta Express.

Dhe ish asi i Lakers kishte vetëm fjalë të mira për James.

“Vazhdon të çojë lojën përpara Mbreti James. Shumë respekt vëllau im”, kishte shkuar Kobe në rrjetin social Twitter.

Bryant është i katërti në listën e lojtarëve që kanë shënuar më së shumti pikë në histori të NBA.

Kobe Bryant@kobebryant

??

Continuing to move the game forward @KingJames. Much respect my brother #336441.02M4:39 AM – Jan 26, 2020

Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter.

Sipas TMZ, Bryant ka vdekur në një aksident me helikopter, së bashku me katër persona të tjerë që ishin në bord.

Ende është nën hetime shkaku i aksidentit.

Bryant ishte ylli i Los Angeles Lakers për shumë vite me radhë. Përveç që ka fituar katër herë titullin e NBA me këtë ekip, ai po ashtu është zgjedhur disa herë MVP dhe është koshashënuesi i katërt më i mirë në histori të NBA’së.

Shpërndaje në