Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane synon t’i transferoj gjashtë lojtarë gjatë kësaj verë.

Mbrojtësi i Portës, Eder Militao ka nënshkruar për madrilenët derisa i riu Rodrygo Goes po vjen nga Santos.

Lojtarët e tjerë janë ylli i Chelseat, Eden Hazard, sulmuesi qendror i Frankfurtit, Luka Jovic, mesfushori i United, Paul Pogba, mbrojtësi i majtë i Lyon Ferland Mendy dhe mesfushori i Tottenham, Christian Eriksen.

Zidane ka në dispozicion 500 milionë për të sjellë disa yje gjatë afatit kalimtar të verës që po vjen

Shpërndaje në