Eden Hazard do të jetë lojtar i Real Madridit nga sezoni i ardhshëm. Tani çdo dyshim është hequr nga vetë lojtari dhe nga trajneri i Chelseat Maurizio Sarri, por belgu nuk do të prezantohet para 11 qershorit.

Hazard e bëri të qartë pasi e fitoi Ligën e Evropës me Chelsean të mërkurën se ka vendosur të largohet nga klubi londinez në kërkim të një sfide të re, transmeton Gazeta Express.

Koha e tij në Stamford Bridge ka mbaruar dhe ai ka zgjedhur të jetë lojtar i Real Madridit tash e tutje.

Shpërndaje në