Protesta e opozitës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ka zgjatur shumë pak, ndërkohë që ra në sy pjesëmarrja shumë e vogël.

Teksa Lulzim Basha deklaronte se sot janë mbledhur në shesh qindra mijëra qytetarë, pamjet nga lart me dron thonë krejt të kundërtën.

Ndryshe nga sa u paralajmërua nga dy paritë më të mëdha opozitare PD dhe LSI herët në mëngjes që ofronin shifra të fryra të numrit të protestuesve, protesta nuk pati masivitetin e premtuar.

Shpërndaje në