jalet e mia s’di sa ti i kupton, a e di qe zemra ime ty shume te don!

Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te do perjete!

Kur jam ne mendimete te kam prane zemres sime, kur rruges eci, shkoj, vec per ty mendoj!

Kur te pash me lindi simpatia. Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua, kete e verejta nga buzet e tua.

Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend pervec teje nuk e dashuroj!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndez.
E ndiej edhe tash. Te dua. Pergjithmone vetem ty!

Me nxehte se ne zjarr, me shtrenjte se liria, ne shpirtin tim per ty qendron dashuria.

Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty digjet.

Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj! Zemra ime rreh vec per ty se ty t’kam si dy sy!!

Nese nuk te thashe se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi, nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!

Nese ti me do ma thuaj te verteten, s’do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten. Nese ke zemer ndaje bashke me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec… te harroj!

Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.

Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se, kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si krijesa me e pasur ne bote.

Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !!

Pa ty hena nuk ka drite,pa ty djelli nuk rrezit, pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty te dua, vec ty shpirti im !

Puthja! Dy here hyra sot ne dush, dy here dola i thare. Puthjen qe me le ne gushe nuk desha uji te ma marre!!

Shiu rrjedh nga qielli, uji nga deti, me dhuro nje puthje se nuk behet kiameti !

Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.

Te dua ,te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!

Te dua me shpirt ,te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.

Te dua si vete veten nuk genjej ne dashuri, pergjithnje te jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!

Te dua shqip, Je t’aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht,te dua seriozisht.

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jete.

Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.

Shpërndaje në