Matthew Perry ka vdekur në moshën 54-vjeçare, ka raportuar TMZ.

Ylli i dashur i “Friends” thuhet se u gjet i vdekur në xhakuzin e shtëpisë së tij në lagjen e bukur Pacific Palisades të Los Anxhelosit pak pas orës 16:00 të së shtunës.

Burimet thanë për TMZ se reaguesit e parë shkuan në vendngjarje pas një telefonate që raportonte një arrest kardiak. Aktualisht është e paqartë se kush e telefonoi 911.

Burimet thanë se në vendngjarje nuk u gjet asnjë drogë.Në një deklaratë, Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit tha për The Post: “Ne iu përgjigjëm bllokut 1800 të Blue Sail Rd për një hetim të vdekjes së një mashkulli në orën 4:10 këtë pasdite. Ai ishte në të 50-at.”

Perry – i cili nuk ishte i martuar dhe nuk kishte fëmijë – kishte një histori të gjatë abuzimi me drogën dhe alkoolin.

Ai foli për betejën e tij prej dekadash me varësinë në një kujtim të titulluar “Miqtë, të dashuruarit dhe gjëja e madhe e tmerrshme”, e cila u botua vitin e kaluar.

Perry shkoi në rehabilitim 15 herë dhe i ishte nënshtruar 14 operacioneve për të provuar dhe zbutur dëmtimin e mukozës së stomakut për shkak të përdorimit të alkoolit dhe opioideve.

Vitin e kaluar, Perry pretendoi se kishte shpenzuar afro 9 milionë dollarë duke u munduar të qëndrojë esëll gjatë viteve – dhe më në fund triumfoi. Ylli ishte pa drogë dhe alkool që nga maji 2021. 

Shpërndaje në