Fabiana Brito, ka prezantuar së fundmi kalendarin e saj, “For Men”. Modelja braziliane njihet si një tifozë e zjarrtë e Milanit. Megjithatë, ajo ka idhull Nejmarin.

Madje i ka kërkuar këtij të fundit që një ditë të transferohet te kuqezinjtë. Sipas Britos, të gjithë futbollistët e mëdhenj brazilianë duhet të luajnë për një periudhë të caktuar me Milanin.

Histori tragjike u zbuluan për Michael Jackson pas autopsisë së tij kur vdiq në vitin 2009. Mbreti i Popit u nda nga jeta në moshën 50 vjeçare në banesën e tij në Los Anxhelos pas një mbidoze propofoli, një anestezik kirurgjikal.  Raporti i autopsisë u botua më vonë dhe konfirmoi se trupi i tij ishte i mbuluar me plagë. Jackson kishte plagë tek krahët, që besohej se i ishin shkaktuar nga medikamentet që injektonte gjatë përpjekjes së dëshpëruar për të kapërcyer pagjumësinë kronike.

Kishte gjithashtu gjurmë të dukshme të operacioneve të shumta kozmetike, të realizuara gjatë jetës. Kishte dy plagë kirurgjikale prapa veshëve dhe dy të tjera në të dyja anët e hundës. Kishte gjithashtu plagë në pjesën e poshtme të qafës, në krahë dhe duar. Mjekët më vonë konkluduan se shumë nga këto ishin  bërë nga operacionet e ndryshme. Michael Jackson bëri shumë operacione për të ndryshuar pamjen dhe për pasojë kishte tatuazhe kozmetike, konkretisht rreth buzës për t’i zhdukur vijën rozë.

Ylli i popit gjithashtu kishte një njollë mbi kokë, e cila ishte errësuar me tatuazh. Jackson ishte tullac dhe besohet se njolla në kokë dhe pa flokë,  ishte për shkak të djegies që mori nga një aksident gjatë xhirimit të një reklame të pepsit në 1984.

Ai ishte duke xhiruar një shfaqje dhe po përdorte piroteknikën, kur flokët i morën zjarr. Atë kohë u trajtua për djegie të tmerrshme të shkallës së dytë dhe të tretë. Këngëtari kaloi vite duke e mbuluar njollën e plagës me kapele dhe paruke. Autopsia gjithashtu konfirmoi të vërtetën pas spekulimeve rreth ndryshimit të ngjyrës së lëkurës së Jacksonit.

Ai kishte insistuar gjithmonë që ndryshimi në paraqitjen e tij gjatë viteve ishte për shkak të gjendjes së lëkurës vitilago, ( e cila është një  gjendje ku lëkura humb melaninën, pigment i cili definon ngjyrën e lëkurës dhe të qimeve”.Dr. Christopher Rogers, mjeku që mbikëqyrte autopsinë, vuri në dukje se Jackson me të vërtetë vuajti nga vitilago, duke shtuar: “Pra, disa zona të lëkurës duken të zbehta dhe të tjerat me të errëta”.

Autopsia gjithashtu tregoi se mjekët kishin luftuar që ta shpëtonin kur u gjet i pavetëdijshëm në shtëpinë e tij më 25 qershor 2009. Brinjët e plasaritura janë një shenjë e përpjekjeve nga mjekët e spitalit, që tentuan ta ringjallnin. Përpjekjet për të shpëtuar Mbretin e Popit dështuan dhe Jackson më vonë u shpall i vdekur.
Vdekja e tij i atribuohet mbidozës së Propofolit, një anestezik kirurgjikal që përdoret në dhomat e operacionit. Ajo ishte administruar nga mjeku personal Jackson, Conrad Murray, i cili më vonë u dënua për vrasje të pavullnetshme  pas vdekjes së yllit të muzikës. Ai u dënua me katër vjet burg dhe u lirua nga burgu në vitin 2013.

Kim Kardashian i ka lënë pa fjalë të gjithë me fustanin që kishte veshur në “Hollywood Beauty Awards”.

Ajo ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjetet sociale, në të cilat kishte veshur një fustan shumë të hapur tek gjoksi.

Fustani i zi i Kim, mbante vetëm disa shirita tek pjesa e gjoksit. Kjo ishte një nga paraqitjet më provokuese të saj.

ustani me të cilin Kimi ka “shokuar” publikun, ishte i kreatorit Thierry Mugler, ajo ka bërë që të gjithë të flasin për të.

Bukuroshja po vazhdon të ruaj linjat e saj derisa  kohëve të fundit ajo ka folur shumë edhe për jetën e saj private.

E në dy fotot e fundit, Angela shkëlqen nga bukuria.

Derisa në fotografinë e parë ka të veshura xhinse, në të dytën ajo ka të veshur një fustan të zi që vënë në pah gjoksin e saj, të cilin bukuroshja thotë se e ka natyral.

Për Rowan Atkinson është koha të tregojë se është një baba i mirë dhe i përkushtuar. Aktori i njohur për publikun kryesisht në rolin e “Mr. Bean” ka vendosur që për disa kohë të marrë pushimet dhe të lërë aktrimin.

Shkak për këtë vendim është vajza e tij, e cila erdhi në jetë në vitin 2017.

Kjo sakrificë vjen për t’i dhënë mundësinë bashkëshortes së tij Louise Ford që t’i përkushtohet më shumë karrierës si aktore.

Tashmë Rowan do të kujdeset për të voglën, ndërsa mamaja e saj do t’i kthehet aktrimit. 64-vjeçari dhe 35-vjeçarja janë në lidhje që nga viti 2014. Ndërsa Rowan është baba edhe i një djali 23 vjeç dhe një vajze 21-vjeçare nga martesa me Sunetra Sastry.

”Sweet but Psycho”, kjo këngë i ka kaluar 100 milionë shikime në Youtube, duke marrë parasysh stilin dhe zërin e këngëtares Ava Max.Në fakt emri i saj i lindjes është Amanda Ava Koçi dhe ajo ka lindur nga dy prindër shqiptarë përkatësisht nga Tirana dhe Saranda, emigrantë në SHBA. Karriera e Ava si kantautore u zhvillua në SHBA.

Vajza e talentuar nga Shqipëria është tanimë në gjurmët e të tjerave si Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Era Istrefi.

”Sweet but Psycho” është kënga, të cilën e ka bërë atë të njohur dhe që Ana e ka shkruar vetë. Megjithëse ajo është kritikuar që videoklipi i saj përmban disa skena dhune, sërish mbetet një nga këngët më stil dhe që aktualisht ka aq sukses sa është kryesuese e listave në 15 vende të botës, duke përfshirë Suedinë, Finlandën apo Norvegjinë.

“Sweet but Psycho” është kënga e saj e tretë, por ndërkohë Max është paraqitur edhe në albumin e 7 të David Guetta me “Let it be me”.

Përsa përket etnisë së saj Ava Max ka deklaruar që është 100 përqind shqiptare dhe që dëshiron po ashtu t’i kthehet komunitetit shqiptar sa më parë të mundet.

Gazeta angleze “The Daily Telegraph” i ka kërkuar falje bashëshortes së presidentit amerikan, Melania Trump, dhe është pajtuar që të paguajë gjobë financiare për dëmin e shkaktuar përmes një artikulli të publikuar javën e kaluar.
Drejtuesit e gazetës kanë thënë se artikulli “Misteri i Melanias”, i publikuar në versionin e revistës së të shtunës, ka përmbajtur një numër të të dhënave të pasakta. Këtu përfshihen pretendimet se ajo ka pasur vështirësi në karrierën e modeles para se të takohet me bashkëshortin e saj dhe se ka qarë në natën e zgjedhjeve.

Gazeta e ka pranuar se ky shkrim nuk është dashur të publikohet dhe se janë të gatshëm të paguajnë gjobë financiare për gabimin e tyre. Në numrin e së shtunës, gazeta ka publikuar një shkrim, në të cilin thuhet se zonja Trump ka qenë një modele e suksesshme profesioniste edhe para takimit me burrin e saj dhe ka siguruar punë në profesionin e saj pa ndihmën e tij.

Në shkrim thuhet se ajo nuk i ka braktisur studimet për dizajn dhe arkitekturë për shkak të mosplotësimit të provimit por për shkak se ka dashur ta zhvillojë karrierën si modele profesioniste, shkruan “BBC”.

Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses tjetër duke shkruar kështu historinë. Këngëtarja shqiptare me albumin e saj ‘Dua Lipa’ ka thyer rekordin si albumi më i dëgjuar nga një artiste.

Me këtë rast, Dua ka lënë prapa këngëtaren më të dëgjuar në botë, Taylor Swift.

Albumi ‘Dua Lipa’ ka mbi 9.5 miliardë dëgjime në platformat si Spaotify dhe Youtube.

Dua më 24 janar publikoi këngën ‘Swan Song’ të shoqëruar edhe me videoklip. Kjo këngë do të jetë edhe kolonë zanore e filmit “Alita: Battle Angel”, i cili do ta ketë premierën më 14 shkurt të këtij viti.

Përveç kësaj kënge, këngëtarja nga Kosova është duke punuar intensivisht për albumin e saj të dytë që dëshiron ta publikojë për fansat sa më parë që është e mundur.

Tashmë gjithçka është gati për mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, “American Music Awards 2018”.

Ky event, do të mbahet nesër (e martë) në Teatrin “Microsoft”, në Los Angeles, të Kalifornisë, ShBA.

Mes shumë artistëve, pjesëmarrëse do të jenë edhe tri këngëtaret shqiptare me famë botërore: Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Dua Lipa është e nominuar në një kategori, atë për çmimin “Artistja e re më e mirë e vitit”, Bebe Rexha në dy kategori: “Kënga më e mirë e zhanrit Country” dhe “Bashkëpunimi më i mirë” për këngën “Meant to be”, në bashkëpunim me Florida Georgina Line, gjersa Rita Ora këtë vit mbetet e pa nominuar në asnjë kategori.

Megjithatë, ajo nuk do t’i mungojë spektaklit, pasi do të prezantojë një nga çmimet e mbrëmjes.

Të entuziazmuara këngëtaret shqiptare, ato ndanë me fansat përmes rrjeteve sociale emocionet para eventit, duke treguar se janë gati për paraqitjet e tyre.

Dua Lipa do të performojë në skenën e AMA, këngën e saj më të re “Electricity”, e ndërsa shpreson edhe ta fitojë çmimin “Artistja e re më e mirë e vitit”.

“Dita e fundit e provave para mbrëmjes së AMAs, mos e humbisni performancën time! Ka ende kohë për të votuar për mua për çmimin ‘Artistja e re më e mirë e vitit’”, ka shkruar Dua në Instagram.

Ndërkohë, edhe Rita Ora vendosi që të publikojë në InstaStory një fotografi përmes së cilës paralajmëronte fansat, se do të kenë mundësinë ta shohin atë nesër si një nga prezantueset e një prej çmimeve në AMA.

Njëlloj do të bëjë edhe Bebe Rexha, e cila është e ftuar si prezantuese dhe për të rrëmbyer me gjasë ndonjë çmim, teksa e vetmja shqiptare që do të perfomrojë mbetet Dua Lipa.

Përderisa të treja këngëtaret shqiptare do t’i bashkojë nesër (e martë) një spektakël i vetëm, ende mbetet në pikëpyetje nëse ato do të takohen me njëra-tjetrën?

Bebe Rexha ka një raport shumë të mira me të dyja, dhe me siguri se nuk do të refuzojë një përshëndetje me to, e që krejt e kundërta në fakt ndodh mes Duas dhe Ritës, të cilat ndonëse shumë të ngjashme në karrierë, nuk kanë mundur ende të krijojnë një raport para publikut, qoftë as për “sy e faqe”. 

Rita ka publikuar këngën e re.

Derisa po pritet për daljen e videoklipit të këngës, në rrjetet sociale po shpërndahet e po lavdërohet mjaft shumë kënga e re e këngëtares me prejardhje shqiptare.

‘Let you love me’ është kënga e katërt nga albumi më i ri i Ritës dhe e fundit e publikuar para daljes së albumit në nëntor, shkruan Gazeta Express.

Fansat kanë vetëm fjalë të mira për këngën e re e madje thonë se mund t’ia kalojë hitit “Anywhere” për nga suksesi.

Kënga me videoklip në kanalin zyrtar të Ritës në Youtube pritet të dalë sot në orët e pasdites.