Këngëtarja, aktorja, por edhe stilistja Jessica Simpson (39), në prag të publikimit të autobiografisë së saj “Open Book”, ka zbuluar detaje shokuese nga jeta e saj. Për herë të parë, ajo foli për abuzimin seksual në fëmijëri, ndërsa e theksoi edhe depresionin dhe problemin me alkoolin dhe tabletat.

“E kam mbytur veten me alkool dhe tableta”, shkroi Jessica, e cila në nëntor të vitit 2017 e piu gotën e fundit të pijes. Që atëherë, thotë ajo, nuk pi më.

“Të heqësh dorë nga alkooli ishte e lehtë. Isha e zemëruar në ‘të’ dhe shishja ma mundësonte të qëndroja e zbrazët dhe e pandjeshme”, – shpjegoi Simpson, aktorja e cila me vite të tëra ishte në maje të listave të femrave më seksipile.

Pjesa më e vështirë, e pranon ajo, ishte terapia. Me kalimin e kohës, gjithnjë e më shumë ka punuar me veten. Dhe pikërisht kjo punë i mundësoi t’i ndiejë të gjitha traumat që i kishte shtypur brenda prej shumë kohë më parë.

Këngëtarja Majlinda Kryeziu tashmë emër i njohur i muzikës shqipe, zëri i së cilës ka depërtuar në gjitha trojet ku ka shqiptarë.

Ajo e ka përfunduar një vit plotë me suksese, që lirshëm mund të thuhet se 2019-ta ishte viti i Majlindës, shkruan “Kosovarja”.

Gjatë vitit që lam pas ajo realizojë plotë tri projekte të suksesshme, të cilave u realizoj edhe videoklipin.

Publiku i ka pritur mjaftë mirë këto këngë duke vlerësuar lartë vokalin e këngëtares.

Ajo në një intervistë për Radio televizioinin e Kosovës shpalosi përshtypjet, të arrituarat e 2019-ës, duke zbuluar edhe projektin e radhës që do të dal në treg së shpejti.

Këngëtarja tregoi se i do shumë baladat dhe një e tillë pritet të finalizohet në shkurt të

këtij viti, mbase për ditën e të dashuruarve, si na la të kuptojmë. Kjo këngë ka temë dashurinë dhe pritet të jetë bashkëpunim me një këngëtar, i cili mbetët befasi për fansat.

Majlinda foli edhe për muzikën shqipe që po realizohet në ditët e sotme, duke vlerësuar lartë artistët shqiptarë.

“Muzika është zhvilluar shumë në Kosovë, ka përparuar shumë, ka kengë që kur i dëgjon nuk e kupton a është bërë orkestrimi në Kosovë a në Amerikë”, tha ajo tutje.

Ndryshe Majlinda jeton dhe vepron në suedi, por që këndon shqip për shqiptarët kudo në botë.

Modelja Oriola Marashi vazhdon të tregojë linjat seksi në fotografitë, të cilat i publikon herë pas here në profilin e saj në “Instagram”.

Këto ditë ndodhet në Meksikë, ku dhe ka shkrepur disa foto nga plazhi i Meksikos, “Playa Akumal”, ku shfaqet superseksi. Me të kuqen e zjarrtë dhe me ngjyrën çokollatë që ka marrë nga plazhi, ajo duket se ua bën zili të gjithëve me jetën e çmendur që po bën duke shëtitur botën nga një shtet në tjetrin.

Duke shijuar plazhin e preferuar nga turistë nga e gjithë botë, modelja, siç shihet, ka bërë “namin” me pozat joshëse dhe nuk mund të mos provokonte me kaq. Në këtë destinacion, Oriola mbërrin pas pushimeve në Dubai, ku dhe ka festuar Halloween-in, mes luksit të çmendur dhe të dashurit misterioz.

Ajo ka zgjedhur të postojë fotografi nga bregdeti, duke u shfaqur e nxehtë me një veshje shumë transparente, foto në të cilën ka marrë shumë komplimente. Komentet kanë qenë të shumta për stilin e saj ekstravagant dhe seksi, ku bien në sy aksesorët luksozë që mban përveç veshjes.

Modelja ka vendosur t’i përshëndesë më një foto të tillë provokuese ndjekësit e saj në ditën e frikshme të Halloween, ndërsa ndodhet me pushime në Dubai. Ndjekësit aludojnë se ajo ndodhet atje me të dashurin misterioz, edhe pse për këtë çështje Oriola s’ka folur ende në media dhe i mbetet vetëm asaj ta konfirmojë.

Se si po ia kalon në Emiratet e Bashkuara të Amerikës, duket shumë qartë nga fotot e shpeshta që ajo poston nga restorantet luksoze deri te ndalesat në shkretëtirë me makinën luksoze.

Në një nga postimet e saj, ajo shihet edhe në shoqërinë e një mikeshe, duke pozuar të veshura me shall karakteristik të arabëve dhe shumë e kënaqur nga ky udhëtim. Po cila është jeta e Oriola Marashit, e cila po aspiron famë ndërkombëtare në fushën e modës?

Me sete fotosh artistike të kuruara në çdo detaj, Oriola duket se i ndryshoi plani rrugës, ndërkohë që ndiqte studimet për Kanto në Universitetin e Arteve. Të gjithë ata që e njihnin nga afër, mendonin se shtatlartësinë dhe pamjen do ta kishte një plus në karrierën si këngëtare, por situatat për të erdhën në atë mënyrë që ajo të kthente pamjen në plan të parë, duke pozuar si modele, ndërkohë që po planifikon hyrjen edhe në tregun e muzikës.

Ndërsa ka realizuar një set fotosh sensuale me Juxhin Kurtin, pak javë më parë zbuloi planin e saj për të fuqizuar pozitat në botën e modës.

Ndërsa po bashkëpunon me markën e njohur “Guess” si imazh, duket se të tjera projekte e presin Oriolën jashtë Shqipërisë në një rrëfim të fundit, Oriola u shpreh: “Di të them vetëm se po punoj shumë sa i takon angazhimit tim në fushën e modës, do udhëtoj shumë për punë dhe synimi im janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky është plani im për momentin derisa t’i gjej një shteg muzikës”.

Duket se punën intensive ajo e ka nisur që në pranverën e këtij viti, pasi bashkë me një video ku shfaqej sensuale, shkruante: “Sezoni i punës sapo ka filluar. Gati? Është koha e show-t”, shkruante ajo poshtë videos, ku zbuloi se ishte pa make up dhe se po punonte me Endrit Mërtirin.

Nuk ishte kjo hera e parë që Oriola Marashi poston foto apo video ekzibicioniste të kësaj natyre, pasi ajo do që të bëjë revolucion. E cilësuar shpesh si vajza OTR, fansat e mësuan nga mediat se ajo ishte diplomuar për soprano në Universitetin e Arteve.

Edhe pse njihet si fotomodele, shumë pak e dinë që ajo ka studiuar për soprano. Në një nga intervistat e saj për veten, ka rrëfyer se ka gati një dekadë që merret me muzikë e që u përkushtohet notave që nga Liceu Artistik e deri në Universitetin e Arteve.

Muzikën dhe modelingun i ka ushtruar paralelisht që në moshë të vogël, e ndërkaq, nëse do t’i duhej të zgjidhte mes të dyjave, ajo do t’i thoshte “po” muzikës. Origjina e saj është nga Puka, ndërsa ka pohuar se vjen nga një familje me ekonomi të mirë, në të cilën s’i ka munguar kurrë asgjë, por gjithmonë duke i mësuar asaj dhe motrës, Xhulia, që duhet të punojmë për të fituar ato që kërkojnë në jetë.

Para pak kohësh e pamë në një projekt ndërkombëtar muzikor, ku ajo mori pjesë si figurante. Në klipin e këngëtarit me famë botërore, Jonas Blue, realizuar në jug të Shqipërisë me titull “Mama”, ajo u përzgjodh, pasi kishte rënë në sy në fotot artistike të realizuara nga Endrit Mërtiri.

Enca dhe Rina kanë postuar së fundmi disa foto në Instagram, ku shihen nën shoqërinë e njëra-tjetrës. Të gjithë kanë nisur të dyshojnë se mes tyre do të ketë një bashkëpunim, megjithatë vajzat kanë vendosur të na i lënë surprizë.

Nëse kjo gjë është e vërtetë, Enca për herë të parë po bashkëpunon me një artiste femër. Ndonëse në karrierën e saj muzikore ka disa bashkëpunime, asnjë prej tyre nuk është me një kolege.

Pak ditë më parë Enca tregoi se 2020-ta do vijë plot surpriza, prandaj kjo nuk përjashtohet të jetë një prej tyre. Kujtojmë se Rina ka rreth një muaj që është rikthyer në rrjetet sociale dhe është duke punuar për t’u rikthyer fuqishëm.

Tika Camaj, e cila tashmë po bën një karrierë të suksesshme si modele, vite më parë ka qenë pjesë e taekuondosë, madje ka fituar edhe tituj në këtë sport.

Por tashmë bukuroshja 31-vjeçare po korr suksese në një tjetër fushë dhe është tërësisht e fokusuar në modelim.

Tika Camaj është gjithashtu mjaft e ndjekur në rrjetet sociale, ku regjistron më shumë se 430 mijë fansa në “Instagram”, të cilët admirojnë bukurinë dhe trupin perfekt të Tikës.

Së fundmi Tika ka publikuar disa fotografi, ku ekspozon format e saj trupore me një fustan të ngushtë me lule.

Rita Ora vazhdon që të provokojë me foto të nxehta në rrjetet sociale

Të tilla janë edhe dy fotot që ajo ka postuar sot e ku ka thënë se po dëshiron një “llokum”.

“E dua një llokum”, ka shkruar Rita.

Bebe Rexha ka arritur në Shqipëri për të ndihmuar nga afër të prekurit nga tërmetet.

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, ka arritur në Shqipëri sot dhe ka folur për herë të parë pas ardhjes nga Amerika.

Nuk jam e lumtur që kam ardhur në Shqipëri në këto rrethana por jam e lumtur që mund t’i ndihmoj njerëzit e mi. Kjo është shumë me rëndësi për mua”, ka thënë Bebe për T7 sapo ka arritur.

“Kur i kam dëgjuar lajmet, zemra më është thyer pasi që unë jam shqiptare, babai im është shqiptar dhe është shumë me rëndësi për mua që të mbështesë vendin prej nga jam”.

Bebe ka treguar edhe cilët janë planet e saj për të mbështetur të prekurit nga tërmetet.

Ajo thotë: “Plani im kryesor është që të vetëdijësoj njerëzit në gjithë botën për atë se çfarë ka ndodhur, mendoj se kjo është shumë me rëndësi. Gjithashtu kam mbledhur para me disa nga fansat e mi dhe qëllimi im është që të ndërtoj disa shtëpi dhe të ndihmoj disa njerëz. Pra, të jem pjesë e gjithë procesit, të siguroj që paratë po shkojnë në vendin e duhur derisa njerëzit kanë shtëpi në të cilat mund të jetojnë”.

Në fund këngëtarja ka thënë se ndihet shumë krenare dhe falëndreuese për Kosovën, pasi ata kanë ndihmuar shumë dhe ishte diçka shumë e bukur në gjthë këtë tragjedi, të shikojmë se si ata kanë hapur duart për shqiptarët.

Ajo gjithashtu shton se, megjithëse është lindur në New York, zerma e saj ka gjak shqiptar dhe gjithmonë do të mbështesë njerëzit e saj, pa marrë parasysh ku gjendet./Gazeta Express/

Fondacioni i hapur nga Bebe Rexha,After the earthquake, Help Albania

Hailey Bieber është një modele amerikane e cila është mjaft e suksesshme edhe si personazh televiziv.

22 vjeçarja në vitin 2018 është martuar me yllin kanadez të muzikës, këngëtarin Justin Bieber me të cilin paraqiten vazhdimisht mjaft të lumtur përkrah njëri-tjetrit.

Ajo në secilën paraqitje të saj, e dëshmon se është një femër atraktive, duke treguar arsyen pse i ka marrë zemrën Justin Bieberit, i cili është mjaft i dashur për miliona fansa gjithandej nëpër botë.

Madje së fundmi në një fotografi të postuar nga Hailey, në Instagram, ajo u shfaq përplot stil dhe elegancë duke paraqitur figurën e një femra me ‘klasë’ dhe mjaft joshëse. 

Filmi “Joker” është në rrugën e duhur për t’u bërë filmi i parë me vlerësimin R, i cili deri në këtë moment në biletaritë kinematografike botërore i ka inkasuar më shumë se 1 miliard dollarë, raporton Business Insider.

Për shkak të suksesit të madh, tashmë ca kohë është duke u spekuluar se ky film mund ta ketë edhe vazhdimin. Megjithëse ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar, regjisori i filmit Todd Phillips nuk e përjashton këtë mundësi. Duke folur për Los Angeles Times, ai deklaroi se vazhdimi “duhet ta ketë një rezonancë tematike”.

“Ky sigurisht se nuk do të ishte një film tjetër i egër dhe i çmendur për një hero të stripave. Ai duhet ta ketë një rezonancë tematike në të njëjtën mënyrë siç e ka ‘Joker”. E dini, kur kjo tematikë ekziston, vetëm atëherë filmi e ka kuptimin,” tha Phillips.

Ai më parë deklaroi se “Joker” gjithmonë duhej të ishte një tregim i pavarur, pa asnjë vazhdim. Sidoqoftë, muajin e kaluar, ai tha për GameSpot se do të bënte gjithçka që do të dëshirojë ylli i filmit Joaquin Phoenix, por edhe atëherë e përsëriti se filmi nuk ishte caktuar për xhirim të vazhdimit.

Filmi “Joker”, që nga shfaqja në ekranet kinematografike nga fillimi i tetorit, i ka inkasuar 988 milionë dollarë globalisht, megjithëse ekipi i filmit e kishte një buxhet produksioni prej vetëm prej 55 milionë dollarësh.

Ky është një injeksion i konsiderueshëm financiar për shtëpinë Warner Bros., e cila e përjetoi një vit zhgënjyes kur bëhet fjalë për shfaqjet kinematografike të materialeve të tyre

Hiti më i madh në zhanrin “Country” në Amerikë, llogaritet të jetë kënga “Meant to be” nga grupi Florida Georgia Line dhe Bebe Rexha.

Artistët u renditën në vendin e parë me këtë projekt muzikor si kënga më e mirë e dekadës në këtë zhanër por jo vetëm.

Bashkëpunimi mes tyre ka kaluar një rekord duke qëndruar më shumë se 50 javë në krye të Top Listave të Billboard.

“Unë jam mirënjohëse që jam në gjendje të krijoj muzikë që më lejon të shtoj kufij dhe të shtyjë veten”, i tha Bebe Rexha Billboard kur kënga e tejkaloi suksesin e pritshëm. Unë jam mirënjohëse për gjithë dashurinë dhe ngrohtësinë nga komuniteti i vendit”, ka thënë këngëtarja me prejardhje shqiptare.

21 February 2020

Facebook

Facebook Pagelike Widget