Tenistja daneze Caroline Wozniacki fitoi sot grand slemin e Australian Open, trofeu i parë i madh në karrierë për të, duke mundur 2-1 (7-6, 3-6, 6-4) në finale rumunen Simona Halep.
Lexo më shumë

Sheffield Wednesday është kualifikuar në raundin e pestë të FA Cup pas fitores 3:1 kundër Reading.

Lexo më shumë

-Shqipëria është në grupin 1, me Skocinë, Izraelin. Kosova është në grupin 3 të Ligës së Kombeve D, me Maltën, Ishujt Faroe dhe Azerjbaxhani.

Lexo më shumë

Sipas programit “La Portería” në BTV, Hari Kejn dhe Maurisio Poketinjo janë zgjedhur nga Florentino Pérez për të zëvendësuar Zidanin dhe Benzemën për sezonin e ardhshëm.

Lexo më shumë

Skuadra e Arsenalit arrin akordin me Pierr Emerik Aubamejang. “The Mirror” shkruan se tani mbetet vetëm që Borusia Dortmund të japë dritën jeshile për sulmuesin.

Lexo më shumë

Në rast se Aleksis Sançez hedh firmën mbi kontratën me Mançester Junajtedin do të jetë futbollisti më I paguar në historikun e “Djajve të Kuq”.

Lexo më shumë

Pasi që Philippe Coutinho shkoi te Barcelona, dera për Antoine Griezmann është mbyllur në këtë klub.

Lexo më shumë

Ish-futbollisti i Interit dhe Real Madridit, Wesley Sneijder, ka nënshkruar për klubin nga Katari, Al-Gharafa.

Lexo më shumë

Philippe Coutinho është prezantuar si lojtarë i Barcelonës, por ajo që ra në sy është se lojtari ende nuk e ka zgjedhur numrin në fanellë.

Lexo më shumë

Yjet e Barcelonës dhe Paris Saint-Germain, Lionel Messi dhe Neymar, vlejnë dy herë e gjysmë më shumë se fituesi i ‘Topit të Artë’ për këtë vit, Cristiano Ronaldo.

Lexo më shumë