​Zidane tha se po largohet nga Reali pasi klubi ka nevojë për ndryshime.

Lexo më shumë

Për ndeshjen miqësore Shqipëri-Kosovë janë shitur deri më tani 14 mijë bileta nga 22 mijë që janë në dispozicion për këtë përballje.

Lexo më shumë

Eksperti i futbollit jug-amerikan, Tim Vickery beson që Neymar pavarësisht se e mohon është duke shikuar për t’u larguar nga PSG për në Real Madrid

Lexo më shumë

Pesë stacione të metros janë mbyllur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, teksa policia është duke e hetuar një thirrje për kërcënim me bombë.

Lexo më shumë

Këngëtarja kosovare Era Istrefi, do të performojë këngën zyrtare të Kampionatit Botëror që fillon në Rusi.

Lexo më shumë

Pas 27 viteve, Real Madrid dhe Liverpool takohen në një finale të Ligës së Kampionëve. 

Lexo më shumë

Zizu nuk dëshiron të largohet nga “Santiago Bernabeu”. Për dy vite e gjysmë, ai ka fituar tetë tituj, duke përfshirë dy trofe të Ligës së Kampionëve.

Lexo më shumë
 Tenistja daneze Caroline Wozniacki fitoi sot grand slemin e Australian Open, trofeu i parë i madh në karrierë për të, duke mundur 2-1 (7-6, 3-6, 6-4) në finale rumunen Simona Halep.
Lexo më shumë

Sheffield Wednesday është kualifikuar në raundin e pestë të FA Cup pas fitores 3:1 kundër Reading.

Lexo më shumë