Ujërat e Adriatikut konfirmohen edhe një herë si rrugë transiti në trafikun e lëndëve narkotike në mes të Italisë dhe Shqipërisë.

Lexo më shumë

Edhe pse jo zyrtarisht, sezoni turistik veror në Shqipëri është hapur! Qindra vizitorë kanë pushtuar bregdetin e jugut duke surprizuar edhe vetë operatorët turistikë të cilët nuk janë gjendur të përgatitur për një fluks të tillë.

Lexo më shumë

Për herë të parë, Partia Demokratike do ketë funksionin e kryetarit të Këshillit Kombëtar. Ishte kryetari Lulzim Basha ai që e propozoi vendosjen në statut të këtij funksioni, në nenin 50 të statutit.

Lexo më shumë

Kur Serbia dhe Maqedonia po tregohen agresive me stimujt fiskalë, duke tërhequr investitorët e huaj, një

Lexo më shumë

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Zonë e Lirë” në Tv Klan ka komentuar situatën politike në vend, po ashtu edhe për protestën që do të mbahet nesër në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Lexo më shumë

Kanë rinisur bisedimet mes dy vendeve  Shqipëri dhe Greqi pas dy ditës dialogu mes dy ministrave të jashtëm të dy vendeve.

Lexo më shumë

Turqia ka bërë me dije se planifikon ndërhyrje ushtarake në rajonet Afrin dhe Manbij të Sirisë, të cilat kontrollohen nga kurdët, në përgjigje të “kërcënimit” që paraqesin luftëtarët kurdë atje.

Lexo më shumë

100 fshatra në të gjithë vendin do të përfitojnë ndërhyrje rrënjësore në infrastrukturë dhe mbështetje financiare për bizneset.

Lexo më shumë

Revista e udhëtimeve zvicerane “TravelNews” rekomandon Shqipërinë si destinacionin kryesor të 2018, duke theksuar shumëllojshmërinë e jashtëzakonshme të maleve,

Lexo më shumë