Reperja e njohur nga Kosova Loredana Zefi, është arr.estuar mbrëmë nga autoritetet zvicerane.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi zviceran “20 minuten”, i cili ka zbuluar se reperja e cila është e martuar me reperin nga Ferizaj Mozzik, dyshohet për mashtrim.

Në këtë histori është i përfshirë edhe vëllai i saj, Berat Zefi.

Loredana dyshohet për dëm financiar rreth 700,000 franga, kurse vëllai i saj, Berati për 200,000 franga të tjera, të shkaktuar ndaj një çifti zviceran rreth të 50-tave.

Paratë pretendohet të jenë marrë përmes vërjes në lajthitje, kanosjes dhe kër.cënimit.

Çifti i ka dhënë para kesh vëllait të artistes vitin e kaluar për një çështje teksa më vonë është paraqitur në lojë Loredana.

Mediumi zviceran, në artikullin e kushtuar artistes nga Kosova, ka përmendur edhe emrin e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Shpërndaje në