Monday 6 December 2021
6 April 2021
Deklaratat e kreut të VMRO-DPMNE-së, se mërgata nuk do të regjistrohet por do të evidentohet, ng...
6 April 2021
Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata...
6 April 2021
Zgjedhjet parlamentare në Bullgari sollën pak shpresa për for...
6 April 2021
Vaksinimi masiv i popullatës kundër KOVID-19 në Maqedoninë e ...
26 April 2021
Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor “Defender21” nis zyrtarisht sot. Ambasado...
10 March 2021
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim pas takimeve politike në Elba...
4 March 2021
Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian (AFET) miratoi sot...
2 March 2021
Presidenti i Parlamentit Europian, Davide Sassoli, ka reaguar...
28 April 2021
Zgjedhjet e 25 prillit, kanë shënuar edhe një rast të paprecedentë, në marrëdhëniet mes Shqipëri...
6 April 2021
Vjosa Osmani ka marr sot zyrtarisht detyrën e presidentes së ...
13 March 2021
Komisioni Qendror Zgjedhor e ka certifikuar rezultatin e zgje...
13 March 2021
Sot janë bërë një vit qysh nga shfaqja e rastit të parë me ko...
6 April 2021
Vetëm ata persona që janë vaksinuar kundër COVID-19 do të jenë të autorizuar të marrin pjesë në ...
7 February 2021
“Serbia është gjithmonë e gatshme ta vazhdojë dialogun me Pri...
7 February 2021
Mediumi serb “Informer” ka publikuar një artikull sot, ku ka ...
20 January 2021
Udhëheqësit evropianë shpresojnë në përmirësimin e marrëdhëni...
6 April 2021
Korea Veriore është shteti i parë, i cili ka anuluar pjesëmarjen e vet në Lojrat Olimpike “Tokio...
14 March 2021
ashmë edhe Pele e ka pranuar faktin se Cristiano Ronaldo e ka...
13 March 2021
36-vjeçari ka thyer heshtjen që zgjaste që nga eliminimi i Ju...
11 March 2021
Pa u mbyllur mirë plaga e eliminimit të Juventusit nga edicio...
18 February 2019
Tregu i mallrave në Kosovë, që nga vendosja e taksës 100 për qind për produktet me origjinë nga ...
Monday 17 September 2018
Banka Qendrore Evropiane ka publikuar versionet e reja të ban...
Saturday 8 September 2018
Ai është një nga njerëzit më të pasur të Kinës, por njihet gj...
Wednesday 30 May 2018
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhal...
2 January 2021
Ka dalë nga shtypi romani “Eskadronët e vdekjes”, i autorit Bardhyl Mahmuti. Në “Eskadronët e...
1 January 2020
Shkrimtari Ismail Kadare është nderuar nga Franca me titullin...
24 December 2019
Mira Kazhani tregon skandalet e Festivalit të RTSH-së: Alketa...
24 December 2019
Para dy ditësh u mbajt nata finale e Festivalit të Këngës, ku...
8 February 2021
Serge Métais është autor i librit Histoire des Albanais. Des Illyriens à l’indépendance du Kosov...
21 March 2020
Nga Entela Resuli / DITA– është një nga vatrat më të pr...
23 May 2019
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka nisur kreut te opozit...
22 February 2019
Në vazhdim të ciklit të intervistave me deputetin socialist S...
Tashmë është e ditur që flokët e shëndetshëm i japin të gjithë portretit një pamje më të freskët...
Ku ndodhet prostata dhe çfarë funksioni ka? Prostata është...
Dihet botërisht që gjatë periudhës së vjeshtë-dimrit shtojmë ...
Recetat e brumit mund të jenë sfiduese por edhe një mënyrë pë...
15 February 2021
Friedrich Wilhelm Nietzsche (15 tetor 1844 – 25 gusht 1900) ishte një filozof gjerman, kritik ku...
15 February 2021
Edmondo De Amicis (1846 – 1908) ishte shkrimtar, gazetar dhe ...
9 January 2021
Proverbat janë frytet e përvojës së kombeve, që përfaqësojnë ...
29 March 2021
Skllevërit dikur në Amerikë u ndanë në dy grupe: ata që shërbenin në shtëpi dhe ata që punonin t...
Sunday 14 March 2021
Shpikësi holandez i kasetës, Lou Ottens ndërroi jetë në moshë...
Saturday 13 March 2021
“Letra të gjelbra”- kështu ishin quajtur për shkak të ngjyrës...
Wednesday 10 March 2021
Më 28 janar të këtij viti, aeroplani me të cilën po udhëtonte...
1 February 2019
Pesha Flasin dy gjyshe:– Sa peshon? – E pyet njëra.– Me syze – 80 kilogramë.– E pa syze?– Eh,...
1 February 2019
Ne gjykate – Dhe kur filloi grindja midis jush ?– Me 22 gu...
1 February 2019
E zeme se je ne nje pyll te dendur e te merr uria. Cilen nga ...
1 February 2019
“Memedhe quhet toka ku te iken per lesh koka ku kam dashur...

Zaimina nis festën e partisë fituese

Fytyrat publike u dolën në mbështetje partive të zemrës duke bërë postime të shumta.Ndër ta është edhe këngëtarja Zaimina Vasjari e cila me anë të një publikimi tregoi mbështetjen e saj të fuqishëm dedikuar Partisë Socialiste.Teksa valëvit flamurin e kësaj partie, ajo shkroi në mbishkrimin e...